top of page
לאתר טרילו.jpg
 נעים להכיר - נועה

אני זוכרת את עצמי מגיל צעיר, מתבוננת בעיניים סקרניות באנשים, בהתנהגות ובתגובות, בהבעות הפנים ובשפת הגוף.
מקשיבה באוזניים רגישות לסגנון הדיבור, לטון ולקצב, לשקט ולמה שלא נאמר במלים ומתפלאת על השונה והדומה בינינו.
הבנתי שאנשים וסיפורי חיים זו האהבה שלי.
אהבתי במיוחד להקשיב לסיפורים של חכמי השבט שלי: ארבעה סבים וסבתות, שהגיעו מארצות רחוקות והתחילו חיים חדשים. חלק מדור שאיבד כל כך הרבה, שרד והמציא את עצמו מחדש.
הגיבורים הפרטיים שלי היו מקור להשראה, כוח ואהבה בחיי ומהם למדתי, שכל אחד מאיתנו הוא חוליה בשרשרת הדורות, שהכול מתחלף וזמני, שתמיד יש תקווה ושכדאי להודות על הקיים. 

בגיל 21 יצאתי לטיול הגדול במזרח הרחוק ובדרום אמריקה ופגשתי אנשים מכל העולם. אנשים שחיים בעוני וצניעות ואנשים שחיים בשפע ויוקרה, חלקם מלאי שמחת חיים וקלילות וחלקם אומללים ופסימיים. הבנתי שאנשים בכל גיל ובכל מקום, רוצים להיות מאושרים, אבל לא תמיד מצליחים, גם בתנאים טובים, כי תחושת הנחת הפנימית תלויה בנקודת המבט שלנו על עצמנו ועל החיים

הרחק מהסביבה הטבעית, מצאתי שקט פנימי שלא הכרתי קודם, הרגשתי שפגשתי את עצמי באמת. 
שבתי לישראל עם ידיעה עמוקה שהייעוד המקצועי שלי קשור בעולם הטיפול והריפוי של נפש האדם, והתחלתי את ההכשרה המקצועית שלי כמטפלת ומנחת קבוצות

עם השנים, הגשמתי את החלומות על זוגיות, משפחה, לימודים וקריירה, ולמרות זאת לא הרגשתי מאושרת.
השקט הפנימי נשכח ממני, הייתי במרדף אחרי הזמן, סבלתי מלחץ כרוני, החיים היו על אוטומט של משימות ואירועים, והרגשתי שאני על קרוסלה שלא עוצרת. 

הקול הפנימי שידע להוביל ולומר לי מה נכון לעשות, פתאום לא נשמע. הייתי מבולבלת, חסרת אונים וחרדה. הבנתי שמשהו חייב להשתנות ושאני צריכה עזרה. זו הייתה הקריאה שלי להעמיק פנימה לתוך עצמי, לעצור ולעשות סדר בתוכי, כדי למצוא איזון מחדש ולחזור להוביל את החיים שלי בהנאה.

לראשונה, הייתי אני המטופלת. סיפרתי את הסיפור שלי, התחברתי למקומות החשוכים בנפש, חוויתי את הפגיעות, הקושי והכאב בתוכי וגם את ההשפעה המרפאה ואת ההתפתחות הנפשית, שמתלווים לטיפול.
יצאתי מהתהליך הזה יותר נינוחה ובטוחה ויותר ברורה לעצמי כמטפלת. 

שנים רבות טיפלתי במבוגרים. יש המון מה ללמוד מאנשים שעברו מעגל חיים שלם, בעלי ניסיון ופרספקטיבה רחבה, כאלה שראו דבר או שניים ונשארו כדי לספר.
לצד העבודה, הרגשתי שאני ממשיכה להתפתח ולגדול עם האתגרים של האמהות, הזוגיות וחוויות החיים.

הבנתי שלכל שלב בחיים יש אתגרים ייחודיים, אך נפש האדם אחת היא והצורך בתמיכה, הכלה וריפוי זהה.

עלתה בי קריאה להעמיק ולהרחיב את ארגז הכלים, כך שיתאים לכל גיל ולכל שלב. בחרתי בלימודי NLP MASTER ולאחר מכן בלימודי טרילותרפיה- שם גיליתי את החיבור המיוחד בין פרויד לבודהה והרגשתי ש"הגעתי הביתה". למדתי שפה חכמה ועמוקה, שעזרה לי למצוא עוגן פנימי ואיזון בין מה שהראש צריך, לבין מה שהרגש רוצה, למדתי להרפות ולחזור למצב טבעי של שקט פנימי, להיות יותר קלה ורכה עם עצמי ועם החיים, להיות יצירתית וגמישה עם המציאות המשתנה וליהנות מהרגע הזה.

זו זכות בשבילי ליצור מרחב תומך, מכיל ומחזק וללוות א.נשים בתהליכים של ריפוי, גדילה והתפתחות, בשלבי החיים השונים, בטיפול חוויתי ומעומק הלב.

באהבה, נועה
bottom of page